Kireçlenme ve Menisküs Yırtığı Tedavisinde PRP

Van kireçlenme tedavisi, Kireçlenme özellikle dizler ve kalçaları tutan bazen ciddi ağrılara ve fonksiyon kaybına yol açan bir hastalıktır. Çoğunlukla yaşlı hastalarda görülür.

Dizde menisküs hasarı ise kireçlenmeye göre daha genç hastalarda da görülebilmektedir. Dizde ağrı ve dizi katlayamama şikayetler yapabilir. Nadir olarak ameliyat gerekir(büyük yırtık ve dizde kilitlenme vs olanlarda).Genellikle ameliyat dışı diğer tedavi yöntemleri ile başarılı şekilde tedavi edilmektedir.

van kireçlenme tedavisi

PRP işlemi kısaca, kişinin kendisinden alınan kanın bazı özel işlemlerden geçirilerek kan içerisindeki büyüme faktörlerini ayrıştırıp vücuttaki hasarlı dokuya verilme işlemidir. Bu özel hücreler hasarlı dokuları doğal yoldan tamir edebilen mucizevi hücrelerdir.

van kireçlenme tedavisi ,

Prp tedavisi diz kireçlenmesi ve menisküs yırtığı olan hastalarda hasarlanmış dokuları yeniler ve eklem sıvısını arttırır.Doğru uygulandığında başarı oranı %80-90 lara kadar çıkmaktadır.

Van Prp tedavisi, Uzm.Dr.Sedat Öztürk kliniğinde hastaların detaylı muayenesi yapıldıktan sonra Prp tedavisi başarılı şekilde uygulanmakta ve yüz güldürücü sonuçlar alınmaktdır.