vanda ozon terapi

Van Ozon Tedavisi Nedir?

Van ozon tedavisi, Ozon 3 oksijen atomundan oluşan gaz halindeki bir moleküldür. Ozon tedavisinde kullandığımız ozon gazı oksijenin yüksek voltajlı akımdan geçmesi sonucu elde edilir. Yani oksijen atomundan elde edilmektedir. Tıbbi ozon gazı; %5 O3- %95 O2 içermektedir.

Ozon Gazı Nasıl Tedavi Ediyor?

Vücudumuzda virüs bakteri gibi mikroorganizmalarla savaşan akyuvar sayısını arttırır, Bağışıklık hücrelerimizi organize eden interferon düzeylerini arttırır, Kırmızı kan hücrelerinin kalitesini ve O2 taşıma kapasitesini arttırır, TNF (tümör nekroz faktör) denen kanser öldürücü hücrelerin salgılanmasını uyarır, Damar içindeki kolesterol yapılarını parçalar, damar tıkanıklığını giderir, Güçlü antioksidan etkisiyle vücutta yaş ile biriken serbest radikalleri nötralize eder, Kan şekeri düzeyini düşürür, Her türlü kireçlenmede kıkırdak yapımını uyarır ve eklem sıvısı kalitesini arttır böylece eklemdeki hareket kabiliyeti artar.

Ozon gazı;

Düşük dozda; bağışıklık arttırıcı Orta dozda; bağışıklığı düzenleyici Yüksek dozda; bağışıklık baskılayıcı etkileri vardır. Yani doza bağımlı olarak, aynı tedavi ile farklı etkiler elde etmek mümkündür.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Kas İskelet Sistemi

  • Bel ve Boyun fıtığı
  • Eklem kireçlenmesi (Diz, omuz, kalça, boyun ve bel)
  • Omuz yırtıkları ve sıkışma sendromları
  • Dizde menisküs yırtığı
  • Topuk dikeni
  • Tenisçi ve golfçu dirseği
  • Fibromiyalji ve kronik yorgunluk sendromu

Dolaşım Sistemi Ayak ve bacaklarda damar tıkanıklığı ve daralması, diyabetik ayak, enfekte yara, bası yaraları, yanıklar, iyileşmeyen yaralar, osteomyelit (kemik iltihabı) ,

Kozmetik Uygulamalar; Anti-aging, cilt yenileme,

Zayıflama, Hepatit B ve C tedavisinde, Şeker hastalığı, İltihaplı Romatizma tedavisinde destek olarak, Alerjik Astım, Sedef ve dermatit.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Majör Yöntem: En sık kullanım yöntemdir. Bu yöntemle kişiden 50-200 ml arasında alınan kan, seansların sayısı ve uygulanacak ozon dozu; hastanın genel durumuna, yaşına ve esas hastalığına bağlı olacaktır. Minör Yöntem: Kişiden alınan 2 – 5 cc arası kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kişiye enjekte edilir. Vücut Boşluklarına Ozon VerilmesiRektal – Makat yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtme yöntemi ile kişiye ozon verilir. Eklem ve kas içine ozon gazı verilmesi: Kas İskelet Sistemi rahatsızlıklarında, uygun bir iğne ile belirli dozda ozon gazı kişinin eklemlerine ve kaslarda ağrılı bölgeye enjekte edilir. Ozon torbası: İyileşmeyen yaralarda ve diyabetik ayaklarda, cilt lezyonlarında, enfeksiyonlarda, dolaşım bozukluklarında, nöropatik ağrılarda ve huzursuz bacak sendromunda kullanılır.

Ozon tedavisi kaç seans yapılır?

Van Ozon tedavisinde seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Mevcut hastalığın durumu, kullandığı ilaçlar, ek hastalıklar gibi faktörlerden etkilenmektedir. Çoğu hastada 10 seans hastalığı tedavi etmek için yeterli olmaktadır. 10 seanstan sonra belli aralıklarla (2-6 ay) hatırlatma dozları önerilmektedir. İşlem süresi 15-20 dakikadır.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Ozon doğru ve alanında uzman hekimlerce uygulandığında yan etkisi oldukça nadir olan bir tedavi yöntemidir. Çok nadir görülen bazı yan etkileri; kan basıncı yükselmesi, baş ağrısı parmaklarda uyuşma hissi, görmede geçici olarak değişiklik.

Ayrıca direk solunduğunda öksürük ve boğazda tahriş hissi yapar fakat bu yan etkinin günümüzde uygulanan tedavi metodlarında görülme ihtimali yoktur.

Ozon tedavisi sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Van Ozon tedavisi sırasında vitamin C ve vitamin E gibi tüm antioksidan tedaviler bırakılmalıdır.

Yine tedavi alacak kişiler tok olmalıdırlar. Eğer diyabet ve tansiyon ilacı kullanıyorlarsa işlemden 2-3 saat önce almaları gerekmektedir.

Ozon tedavisi kimlere uygulanmaz?

Gebeliğin ilk 12 haftasında,Favizim (bakla alerjisi) hastalarında, ACE inhibitörü kullanan hastalar, Aşırı alkol kullananlarda, Hipertiroidi (fazla çalışan tiroid bezi) varlığında, Kansızlık ve kanama bozukluğu olanlarda, Yakın zamanda inme veya kalp krizi geçirmiş olanlarda, Yoğun bakım hastalarında, İmmünsüpresif ilaç alanlarda veya kronik enfeksiyon nedeniyle immün sistemi ciddi derecede baskılanmış hastalarda, Son dönem kanser hastalarında, Ozona tedavisine alerjisi olanlarda kullanılmamalı.

Sonuç olarak ozon tedavisi, alanında uzman hekimlerce kurallara uygun olarak uygulandığında birçok hastalığın tedavisinde başarı oranını arttıran, yan etkileri oldukça sınırlı olan ve tüm yaş gruplarında güvenle uygulanabilen yenilikçi bir tedavi yöntemidir.

Ozon Tedavisi Fiyatları;

Ozon tedavisi fiyatları ; hastaya uygulanacak yönteme ve uygulanacak seans sayısına göre değişmektedir.

Van Ozon tedavisi

Van’da Ozon Tedavisi, Uzm.Dr. Sedat ÖZTÜRK tarafından başarı bir şekilde uygulanmaktadır. Kliniğimize gelerek Ozon Tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

ozon tedavisi van, ozon tedavisi, ozon terapi van